МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ТА АКАДЕМІЧНА МОБІЛЬНІСТЬ

Міжнародна наукова співпраця

З 2009 року кафедра економіки підприємства бере активну участь у організації та проведенні на економічному факультеті щорічної Міжнародної науково-практичної конференції "Проблеми, пріоритети та перспективи соціально-економічного розвитку в ХХІ столітті". Учасниками заходу є науковці з Латвії, Литви, Польщі, Білорусі, Молдови. Співорганізатори заходу:

  • Утенський вищий учбовий заклад (Литва);
  • Балтійська міжнародна академія (Латвія);
  • Інститут економіки НАН Білорусі;
  • Камратский державний університет, Бєльцкий державний університет ім. Алеко Руссо, Державний педагогічний університет ім. Іона Крянге (Молдова);
  • Опольський університет, Познанський університет економіки та бізнесу (Польща).

З науковими установами і ВНЗ даних країн укладено угоди про співпрацю.

Упродовж останніх двох навчальних років викладачі кафедри видали 16 закордонних публікацій та взяли участь у 8 міжнародних наукових заходах, що проходили у Болгарії, Польщі, Чехії тощо.

Міжнародна академічна мобільність викладачів

Викладачі кафедри активно проходять міжнародне наукове стажування. Зокрема, лише у 2018–2019 рр. підвищення кваліфікація у закордонних ВНЗ пройшли професор Мазур Н.А. (на базі Духовної Академії Університету Стефана Вишинського та Познанського університету економік та бізнесу), доценти кафедри Свідер О.П. (на базі ТОВ "Інститут дослідження та розвитку Люблінського науково-технологічного парку") та Кушнір О.К. (на базі Духовної Академії Університету Стефана Вишинського), старший викладач Олійник О.С. (на базі ТОВ "Інститут дослідження та розвитку Люблінського науково-технологічного парку").

У 2019 р. в рамках угоди з Познанським університетом економіки та бізнесу професор кафедри Мазур Н.А. реалізувала програму академічної мобільності, в рамках якої проводила викладацьку роботу зі студентами-магістрантами Інституту менеджменту.

Залучення студентів до міжнародної співпраці

У 2018 р. шестеро студентів кафедри взяли участь у Міжнародному конкурсі науково-дослідних робіт з економіки, який проходив у Молдові на базі Комратського державного університету, зайнявши почесні призові місця.

У 2017 р. магістри під керівництвом завідувача кафедри професора Ящишиної долучились до програми ЄС Joint UNDP (EU project) "Community Based Approach to Local Development" (2015–2017).

Академічна мобільність студентів Міжнародний відділ університету пропонує ряд стипендіальних і конкурсних програм для молоді: Конкурс проєктів від Польсько-української ради обміну молоддю, Стипендійна програма Visegard Fund, Національна стипендійна програма Словацької Республіки, програми "NAWA", Програма імені Фулбрайта, програма Британської Ради для молоді "Active Citizens". Стипендіальна програма уряду Польщі для молодих науковців, Німецька служба академічних обмінів DAAD та інші.

Міжнародні грантові програми

Викладачі кафедри економіки підприємства Ящишина І.В., Мазур Н.А., Боднарчук Т.Л. мали нагоду бути присутніми на семінарі "Презентація відкритих конкурсів на гранти та проекти ЄС" та тренінгу "Мова грантових заявок і тендерів: як зрозуміти донора?" у м. Хмельницький. Наукові заходи були організовані Представництвом ЄС у Хмельницькому та Шепетівці. Викладачі отримали цікаву інформацію щодо таких програм та проектів, як: Horizon 2020, Creative Europe, Erasmus+, COSME, EU4Business та багато інших.